• Gemi Turu
 • Yaz Tatili
 • paris
 • italya
 • dubai
 • kıbrıs
 • toplantı
 • indirim
BALKANLARDA 3 ÜLKE ***VİZESİZ 0
DETAYLAR
FİYAT BİLGİLERİ
KONSEPT
YORUMLAR
HARİTA

KONUM

1.GÜN

İSTANBUL - TİRAN - OHRİD

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Touristica kontuarı önünde 13:00' da  siz değerli misafirlerimiz ile buluşma. Pegasus Havayollarının PC 283 tarifeli seferi ile saat 15:30' da  Tiran’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 16:20 'de Tiran’a varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Tiran panoramik şehir turumuz için hareket. Enfes manzaraların eşliğinde devam edecek yolculuğumuzun bitiminde Tiran şehir merkezinde otobüsümüzden inerek panoramik Tiran şehir turumuz ile şehri tanımaya başlıyoruz. Yaklaşık 500 yıl Osmanlı idaresinde kalmış şehirde; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Opera Binası panoramik olarak görülecek yerlerdir. Turumuzun ardından Ohrid’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Şehir merkezine vardığımızda otobüsümüzden inerek, yürüyerek yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kent olan Ohrid'de günümüzde hala konserlerde ve festivallerde kullanılan Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Osmanlı döneminden kalma Halveti Tekkesi, Safranbolu evlerini anımsatan eski yapılar ve Çınar Meydanı gibi yerler turumuz esnasında görülecektir. Şehir turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanda Ohrid İncisi ve diğer hediyelik eşyalardan alma şansına sahip olacaksınız. Rehberimizin bildirdiği saatte toplanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Not: Ohrid şehir turunun yetişmemesi durumunda,  şehir turu Üsküp’e gitmeden önce sabah yapılacaktır. 
2.GÜN

OHRİD

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan tam gün öğle yemekli St.Naum-Resne-Manastır turuna katılabilirler. Turumuza katılan misafirlerimizle otelimizden hareketle, Ohrid Gölü'nün eşsiz manzaraları eşliğinde ilk olarak St.Naum'a ulaşıyoruz. Ohrid Gölü'nün kıyısında ve buradan göle ulaşan Kara Drim Nehri'nin kenarına kurulan manastır 16.yy'da inşa edilmiştir. Suyunun temizliğine inanamayacağınız göletteki sandal gezimizin ardından kişisel ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Rehberimizin bildirdiği saatte toplanıyor ve Manastır'a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve elma bahçeleriyle ünlü Resne'de,  İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk-Yunan Savaşı'ndaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resneli Niyazi’nin Sarayını bahçesinden görüyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında ulaşacağımız Manastır'da otobüsümüzden inerek panoramik turumuza başlıyoruz. Günümüzdeki ismi Bitola olan şehirde ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim gördüğü ve bugün şehir müzesi olarak kullanılan Askeri İdadi'yi ziyaret ediyoruz. Atatürk'ün eğitim gördüğü sınıf bugün 'Atatürk Anı Odası' olarak düzenlenmiştir. Ayrıca binada etnografya müzesi de bulunmaktadır. Manastır kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı, Osmanlı döneminden kalma Bedesten, İshak Camii, Yeni Cami gibi eserleri görüyoruz. Manastır kentinin kalbi konumundaki, günlük hayatın aktığı, kafe, restoran ve şık binalarıyla şehrin gözbebeği Şirok Sokak gezimiz sırasında Atatürk'ün hayatından ilginç bir olaya da şahit olacağız. Bu turumuzda öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda da kişisel keşiflere çıkabilir, şehirdeki kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Turumuzun bitiminde toplanma ve Ohrid'e hareket. Varışımızın ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Makedon Gecesi programımıza katılabilirler. Yerel lezzetlerin tadına Makedon müzikleri eşliğinde bakıyor ve bize hiç de yabancı gelmeyecek şarkılar eşliğinde unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşıyoruz. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
St. Naum - Resne- Manastır Turu (Öğle Yemekli) :60 Euro (Kişi Başı)
Makedon Gecesi :  45 Euro (Kişi Başı)
3.GÜN

OHRİD - TETOVA (KALKANDELEN) - ÜSKÜP

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından başkent Üsküp'e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde yerel adıyla Tetovo, Osmanlı döneminde kullanılan adıyla Kalkandelen ilk durağımız olacak. Burada, 1438 yılında inşa edilmiş, güzelliği dillere destan olan Alaca Cami'yi ziyaret edeceğiz. Alışılagelmiş camilerden çok farklı bir mimariye sahip, adını da mimarisinden alan bu eseri ziyaret ettikten sonra Üsküp'e doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından otobüsümüzden inerek, yürüyüş turu ile Üsküp'ü tanımaya başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum yeri olan Üsküp şehir turumuzda ilk göreceğimiz yer Üsküp Kalesi  olacak. Turumuzun devamında Yahya Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı görülecektir. Eski Üsküp'ün hala yaşandığı Türk Çarşısı'nda kendinizi Türkiye'de gibi hissedeceksiniz. Şehri ikiye bölen Vardar Nehri üzerinde yapımı 1469 yılında tamamlanan Taş Köprü ya da bilinen diğer adıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden yeni Üsküp'e doğru turumuza devam ediyoruz. Makedonların en büyük kahraman olarak kabul ettikleri İskender Bey Heykeli bizi Makedonya Meydanı'nda karşılayacak. Rahibe Teresa Anı Evini de panoramik olarak göreceğimiz yürüyüş turumuz Üsküp'ün simgelerinden eski tren garında son bulacak. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda alışveriş yapabilir, Üsküp'ün kafelerinin tadını çıkarabilirsiniz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Rumeli Gecesi programımıza katılabilirler. Üsküp'ün yerel restoranlarından birinde, geleneksel yemeklerin tadına Rumeli ezgileri eşliğinde bakacak, unutulmaz bir Balkan gecesi yaşayacağız. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Rumeli Gecesi: 45 Euro ( Kişi Başı)
4.GÜN

ÜSKÜP - PRİZREN - PRİŞTİNA - İSTANBUL

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Prizren’e doğru yola çıkıyoruz. Balkanlar’ın belki de en güzel ve en şirin kentlerinden birisi olan ve Osmanlıların 37 cami inşa ettikleri Prizren’de göreceğimiz ilk eser süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camii’dir. Türkiye Hükümeti tarafından son dönemlerde restore edilen Gazi Mehmet Paşa Hamamı’nı ziyaret ettikten sonra yemek ve alışveriş gibi ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Rehberimizin bildireceği toplanma Priştina Havalimanı’na transfer. Check in işlemleri ardından Pegasus Havayollarının PC 346 tarifeli seferi ile saat 18:00'da  İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 20:35'de  İstanbul’a varış ve Touristica hizmetlerinin sonu. Bir sonra ki turumuz da görüşmek dileğiyle.
Dikkat: Ekstra turların gerçekleşebilmesi için minimum katılımcı sayısı sağlanmak durumundadır. Gerekli katılımcı sayısı sağlanamadığı durumlarda katılımcı sayısına göre ekstra tur fiyatları revize edilerek sunulabilir. Misafirlerimiz herhangi bir turun organize edilmediği günlerde bireysel olarak gezilerini yapabilirler. Rehberlik ve araç hizmetleri, sadece transferler, şehir turu ve ekstra turlar için planlanmaktadır.
Touristica, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Touristica sorumlu tutulamaz.
 
Önemli not;
Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

UÇUŞ DETAYLARI

PC 283 SAW 15:30 TIA 16:20
PC 346 PRN  18:00 SAW 20:35

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul (Sabiha Gökçen) – Tiran / Üsküp – İstanbul (Sabiha Gökçen) arası uçak bileti
 • 4* otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik Tiran, Elbasan, Ohrid, Üsküp,  şehir turları
 • Programda belirtilen şehirlerarası otobüs transferleri
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Profesyonel Touristica Türkçe  Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
 • Kdv Dahildir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli 15 TL (Sadece Bankaya Veya Havalimanı Vergi Ofisine Ödenir)
 • Şahsi Harcamalar
 • Şoför ve Rehber Bahşişleri(Kişi Başı 5 €) (İsteğe Bağlı)
 • Programda Belirtilen Ekstra Turlar (İsteğe Bağlı)
 • Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri (İsteğe Bağlı)
 • 30.000 € Teminatlı Seyahat Sigortası ( 15 Eur ) (İsteğe Bağlı) 65 yaş üzeri (30 Eur)
597
 
Çift Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Odada Kişi Başı Üç Kişilik Odada Kişi Başı Çocuk (0-2 Yaş) Çocuk (2-12 Yaş) Kontenjan Durumu
Tur Fiyatı 299,00EUR 389,00EUR 299,00EUR 100,00EUR 279,00EUR +7 Kişi !
 

KONSEPT AÇIKLAMASI

 

VİZE DETAYLARI

Bu turumuz için Türk vatandaşları vizeden muaftır. Seyahatlerinin bitiş tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olması yeterlidir.
Henüz hiç yorum yapılmamış ilk yorum yapmak isteyen siz olurmusunuz?

SİZDE YORUM BIRAKIN...


Öykü Tour - Tourism & Travel Agency

Otel kategori ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir. Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri arttırdıkları ya da azalttıkları yıldız sayıları yine Bakanlık tarafından kontrol edilir. www.oykutour.com.tr’ deki otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir